Naše školka

Adresa: Chuderov 107, 400 02 Ústí nad Labem

Tel: 777078478

Číslo účtu: 181577959/0300

Zřizovatel: Obec Chuderov se sídlem Chuderov 63, 400 02 Ústí nad Labem IČO: 00266809

Ředitelka MŠ: Bc. Martina Štolfová

Provozní doba školy: od 6.00 do 17.00 hodin

Personální obsazení

Bc. Martina Štolfová

ředitelka

Bc. Radka Wolfová

učitelka (aktuálně na MD)

Dominika Šustrová

učitelka

Barbora Rácová

učitelka

Martina Galleová

školní asistentka

Jitka Kubínová

kuchařka, vedoucí školní jídelny

Martina Galleová

školnice

Stanislav Jelínek

účetní

Trocha historie

Jednotřídní Mateřská škola, Chuderov je v provozu od roku 1973. Od 1. 1. 2003 byla mateřská škola, Chuderov zřízena jako příspěvková organizace. Jedná se o jednopodlažní budovu, která je obklopená zahradou. Zahrada je po částečné rekonstrukci a děti na ní mohou plně rozvíjet své fyzické dovednosti (dostatečné množství průlezek, houpaček, koloběžek, míčů, skluzavek apod.) i tvůrčí schopnosti (pískoviště, altán, tabule na kreslení).

Vybavení a zázemí

Uvnitř je budova velmi hezky vybavena. Třída i herna vyhovuje zdravotním a bezpečnostním požadavkům. Jsou zde vytvořeny hrací i pracovní koutky, které slouží dětem k tvořivosti. Mateřská škola je vyzdobena výtvarnými pracemi dětí.
V blízkosti Mateřské školy je fotbalové hřiště a hřiště pro děti, které nabízí využití ke sportovním aktivitám. Poloha umožňuje množství výletů do přírody.

Zaměření a vzdělávací program

Ve školním roce 2023/2024 mateřskou školu navštěvuje 28 dětí, které jsou vzdělávány podle školního vzdělávacího programu Cesty za poznáním.

V mateřské škole využíváme prvky programu „Začít spolu“, který podle nás nejlépe odpovídá naší filosofii. Jedná se zeména o centra aktivit, kde mají děti možnost vlastní volby, možnost úkol provést samostatně a nesou odpovědnost za svůj výběr.

Dále se zaměřujeme na socio-emoční rozvoj dětí. Do výchovně-vzdělávacího programu zařazujeme např. témata týkající se emocí. Za stěžejní považujeme komunikaci s dětmi. Vyhýbáme se negativním a pejorativním komentářům, zaměřujeme se na používání popisného jazyka a na pochvalu jako účinný nástroj formování žádoucího chování u dětí.

Provoz školy

Denní program v Mateřské škole, Chuderov

Denní program je pružný, vždy přizpůsoben potřebám dětí, aktuálnímu počtu dětí, výchovně – vzdělávacího tématu, mimořádným akcím a situacím, stavu počasí atd. Spontánní a řízené činnosti se prolínají celý den. Po celý den je dodržován pitný režim, děti mají pití stále k dispozici ve třídě. Dbáme na zdravou a pestrou výživu.

Režim dne

Mateřská škola je otevřena od 6,00 do 17,00 hod.

6,00 - 8,00

příchody dětí, hry dle výběru dětí, individuální činnosti

8,00 - 8,30

individuální a skupinové činnosti s učitelkou dle potřeb dětí, spontánní hra, zahájení dne v kruhu, seznámení s programem dne, tělovýchovné chvilky, zdravotní cvičení, pohybové a hudebně pohybové hry