Provozní informace jídelny

Organizace výdeje stravy

• Dopolední přesnídávky se vydávají v 8:15 – 8:45 hod.
  • Oběd v 11:30 – 12:00 hod.
  • Odpolední svačinu děti dostávají v 13:45– 14:15 hod.

Ceny stravného

Výše finančního normativu je stanovena dle vyhlášky č. 107/2005 Sb., ve znění pozdějších předpisů o školním stravování a podle cen potravin v místě obvyklých. Strávníci jsou rozděleni do věkových skupin tj. dle věku, kterého dosáhnou během školního roku (1. září – 31. srpna).

Strávníci do 6 let – celodenní 50,- Kč, polodenní 40,- Kč

• Přesnídávka 13,-

• Oběd 27,-

• Svačina 10 ,-

Strávníci do 7- 10 let – celodenní 53,- Kč, polodenní 42,- Kč

• Přesnídávka 14,-

• Oběd 28,-

• Svačina 11 ,-

• Pitný režim je zajišťován po celý den.

Platby

1. Hotově v kanceláři ředitelky MŠ. Termíny plateb a výše jsou vyvěšeny na nástěnce v chodbě MŠ a zasílány e-mailem.
  2. Platba bankovním převodem – číslo účtu MŠ je 181577959/0300 (při platbě musí být uvedeno jméno a příjmení dítěte a měsíc).
  • Pokud rodiče své dítě včas neodhlásí, jsou povinni tuto nahlášenou stravu zaplatit.
  • Stravné musí být placeno včas v určeném termínu v hotovosti v kanceláři ředitelky MŠ nebo převodem na účet. V obou případech musí být zaplaceno do 15. dne v měsíci.
  • Opakované nezaplacení stravného v termínu může být důvodem k ukončení docházky dítěte.

Přihlašování a odhlašování stravy

1. Při přijetí dítěte do mateřské školy stanoví ředitelka po dohodě se zákonnými zástupci způsob a rozsah stravování dítěte. Rozsah se stanoví tak, aby se dítě, je-li v době podávání jídla přítomno v mateřské škole, stravovalo vždy.
  2. Nárok na stravu – dítě má nárok na jídlo pouze v případě, že je přítomno v MŠ.
  3. Odhlášky stravy se provádějí ústně nebo telefonicky v mateřské škole, nejpozději do 6.45 hodin dne nepřítomnosti dítěte. Pokud rodiče své dítě ze stravy včas neodhlásí, jsou povinni stravu zaplatit.
  4. Neodhlášené a neodebrané jídlo je zúčtováno a není za něj poskytována náhrada.
  5. Pokud dítěti stravu z důvodu nepředpokládané nepřítomnosti, nemoci, nelze včas odhlásit, mohou si pro ni rodiče přijít, a to v době od 11:15 do 11:30 hodin. Nutností jsou vlastní jídlonosiče, které si rodiče bezprostředně před výdejem přinesou. (Tato možnost je pouze první den nepřítomnosti).
  6. Jídlo podávané do jídlonosičů je určeno k okamžité spotřebě.